KOCOUŘI

VENI DEE*CZ

kastrát

BML bs 11

Matka: IC Johanka Alea Alabastra*CZ

Otec: IC Jack Kerouac Dee*CZ               

        průkaz původu zde

 

Veníček k nám přišel v roce 2010 z chovatelské stanice DEE*CZ Leny Venclíkové. Je to nejhravější kocourek, všechny hračky miluje a nejraději by si hrál pořád, tedy jen když nespí. Umí aportovat, což je jeho nejoblíbenější hra, skákací míčky, myšky, rybičky, hlavně že mu je někdo hází. Miluje návštěvy, když někdo zvoní, běží ke dveřím a kdyby to uměl, určitě by i otevřel dveře. Při odchodu by vyprovodil návštěvu až před dům, ale to nemá dovoleno a my ho musíme hlídat, protože hledá chvilku a skulinku kudy zmizet. Je taky trošku žárlivka, když vidí, že mazlíme jinou kočku bývá uražený a velmi upřeně se na nás dívá a zřejmě si myslí "no dobře jak chcete". V neposlední řadě je to velký mazel, žádný klín mu není cizí. Vydrží velmi dlouho se nechat hladit a mazlit, neustále vystavuje svoje břicho, kde je to pravé místo na drbání. No je to prostě zlatíčko.

Další Veníčkovi fotky zde

 

VENÍKOVA ÚŽASNÁ HISTORKA z televize

jednoho dne 2011 jsme byly požádány se Saškou regionální TV v Brně o návštěvu do pořadu, kde by jsme představily plemeno Burmilla. Veníček jel jako vybraný, vážený, důležitý zástupce svého plemene. A takhle to nakonec vypadalo:

  V připravené přepravce seděl už 10 minut před odjezdem, zřejmě tušil, že se bude dít něco zajímavého a výjimečného. Pravdou je, že v autě si to moc neužíval, to totiž nemá rád. Po příjezdu do televize, jen jak jsem otevřela dvířka, se vydal na průzkum. Za sedačkou ani pod ní neobjevil nic zajímavého. Moderátor ho chtěl vzít do náruče, ale v prostředí, kde je toho tolik na zkoumání, marně, jeden pokus vydžel, ale jen tak 5 sekund. Poté, co moderátora řádně "zachlupatil" a on si začal čistit tričko, dostal další příležitost k průzkumu v místnosti před studiem pokračovat. No moc času, ale neměl.
  Po vstupu do studia se mu rozzářily oči, tolik kabelů neviděl nikdy pohromadě, vinuly se ve všech koutech jako hadi. Už určitě přemýšlel, kde by začal, jen jak dostane příležitost. Marně jsem ho přemlouvala, aby krásně pózoval v pelíšku na sedačce a stal se televizní hvězdou s možností dalších lukrativních nabídek.
Po usazení na pohovku už koukal, kam se vrhne nejdřív. Jak začalo natáčení vydržel tak 2 minuty, aby měl pěkný záběr....a pak hup a byl pryč. Absolutně nechápal, že je hlavní hvězdou pořadu, proč taky, panička je nablízku, ta neustále něco mluví s cizími lidmi, tak proč marnit čas.
  Neustále jsem viděla jeho ocásek, nebo ucho jak kouká za nějakou deskou či dekorací, zřejmě tam bylo spoustu zajímavého. V nestřežené chvíli, jak byl záběr na Sašu, jsem ho opět donesla na svůj klín a snažila ho uplatit nějakou dobrotou....zřejmě si myslel, že jsem se úplně zbláznila, měl přece tolik práce. Samozřejmě, jak jsem začala odpovídat na další otázku, tak byl opět v trapu.
 Z režie se ozval hlas "STOP" a že pokud je to pořad o kočce, bylo by dobré, aby byla vidět, JÁ to přece chápu! To ale zrovna Veník našel tu nejbáječnější schovku za obložením odkud ho nešlo vytáhnout.....jak jinak.....on má taková místa prostě rád. Myslím, že se báječně bavil,  já moc ne. Po mém přemlouvání se rozhodl, že vyleze a nebude paničku více ztrapňovat, protože ta klečela na kolenou u díry obložení a prosila.
  Po návratu na sedačku, to už byl opravdu opruz, protože ho držela nejenom panička, ale i Saša. Všemožně zkoušel úniky, přes sedačku, za zády, pod rukou, ale nešlo to. Myslím, že jsem ho tím rozhodila, pochopil, že s průzkumem je konec. Na závěr trošku zapózoval, aby se neřeklo a aby se panička moc nezlobila.
  Opouštěl studio určitě velice nerad. Celou cestu autem mňoukal, ale podezřívám ho, že mi nadával, proč jsme tam nezůstali déle, když tam bylo tolik báječných schovávaček. 
   Vůbec nepochopil, že panička vypadala jako blbec, protože při rozhovoru se nemohla vůbec soustředit a neustále těkala očima po studiu a místo aby mluvila s moderátorem, hledala místo odkud leze kousek bílého kožíšku. Co na tom, že se možná společensky znemožnila a bude muset v příštím týdnu, kdy se to bude vysílat, vyhodit elektřinu v celém městě.....on si to prostě užil.